אליהו זגדון

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אליהו זגדון (זיגדון)
אליהו זגדון.JPG
לידה י"א בשבט תש"כ
קרית גת, ישראל
מדינה ישראל
מקום מגורים טבריה
ידוע בשל היותו ממלא מקום וסגן ראש העיר מטעם תנועת ש"ס כ15 שנה בעיריית טבריה
תפקיד

יו"ר ועדה קרואה ביישוב מסעדה

דת חרדית
בת זוג נעמי פריזאט

אליהו זגדון (זיגדון) (נולד בי"א בשבט ה'תש"כ, 9 בפברואר 1960), הוא איש ציבור ופוליטיקאי חרדי. בין השנים 2003-2018 שימש כחבר מועצת העיר טבריה וכיהן כממלא מקום וסגן ראש העיר מטעם תנועת ש"ס בעיר טבריה. בנוסף שימש כיו"ר ועדת תכנון ובנייה. ב2019 כיהן כיו"ר ועדה קרואה בישוב מסעדה הדרוזי שברמת הגולן.

ביוגרפיה

נולד בישראל למשפחה דתית לאומית, עולים מטוניס. אביו יצחק (וורגאני) היה עובד בניין. את דרכו לעולם החרדי עשה אליהו בכוחות עצמו על ידי סיוע ממספר גורמים[דרושה הבהרה], ולמד בישיבה גדולה גרודנא אשדוד. לאחר נישואיו עבר להתגורר בעיר טבריה, שם למד בכולל של חסידי קרלין, בבית המדרש הממוקם בביתו של רבי מנחם מנדל מויטבסק[1]. בהמשך[דרושה הבהרה] יצא לעולם העסקים, וניהל חנות 'סופר' יחד עם שותף נוסף. לאחר מכן[דרושה הבהרה] עבר לעבוד במחלקת המיסים של עיריית טבריה, תוך כדי שהוא משמש כעוזרו של יו"ר ש"ס דאז צביקה כהן. לאחר שעזב כהן את טבריה, התבקש זגדון למלא את מקומו. עם כניסתו לתפקיד ביקש להתאחד עם מפלגת דגל התורה בעיר, והכניס למקום השני ברשימה את נציגם דוד אוחנה.

לקראת הבחירות לעירייה בשנת ה'תשע"ט, התמודד שוב זגדון למועצה. והפעם חבר למפלגתו במקום השני פנחס ועקנין נציג ממפלגתו של הרב אברהם דב אוירבך רב העיר טבריה, לאחר השגת שלום בין שתי המפלגות, ונציג דגל התורה עבר למקום השלישי.

אך עקב תמיכתו של הרב דב קוק במפלגתו של דודיק אזולאי לראשות העיר ולמועצת העיר, פוצל הכח החרדי וגרם בין היתר לעלייתו של רון קובי לראשות העיר. זגדון שסבל במשך שמונה שנים מחירופיו וגידופיו של קובי לא יכל לשבת איתו במועצה, לכן אריה דרעי העניק לו בתור שר הפנים את התפקיד אותו הוא ממלא כיום יו"ר ועדה קרואה בישוב הדרוזי מסעדה.

בחודש אוקטובר 2019 הגיש את התפטרותו מראשות המועצה בעקבות רדיפות מצד תושבי המקום, והתפטרותו נכנסה לתוקפה ב1 בנובמבר 2019.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. שם גם נמצא כולל הפרושים בראשותם של הרב חיים שלום לובצקי והרב דוד שמידל.
P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא אישים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.