אליהו זגדון

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אליהו זגדון (זיגדון)
(י"א בשבט תש"כ)
אליהו זגדון.JPG
מקום מגורים טבריה
מקצוע ממלא מקום וסגן ראש העיר
תפקיד

חבר מועצת עיר ויו"ר ועדת תיכנון ובנייה בעיריית טבריה

תקופת כהונה חמש עשרה שנה
מפלגה פוליטית ש"ס
בת זוג נעמי פריזאט

אליהו זגדון (זיגדון) (נולד בי"א בשבט ה'תש"כ (9 בפברואר 1960), הוא ממלא מקום וסגן ראש העיר ויושב ראש סיעת ש"ס בעיר טבריה, וחבר בעיריית טבריה מטעמה חמש עשרה שנה, עומד בראש ועדת תיכנון ובנייה בעיריית טבריה.

ביוגרפיה

נולד בישראל למשפחה דתית לאומית עולים מטוניס. אביו יצחק (וורגאני) היה קבלן, את דרכו לעולם החרדי עשה בכוחות עצמו על ידי סיוע ממספר גורמים[דרושה הבהרה], למד בישיבה גדולה גרודנא אשדוד. לאחר נישואיו עבר זגדון להתגורר בעיר טבריה, שם למד בכולל בבית המדרש של חסידי קרלין שממוקם עד היום בביתו של רבי מנחם מנדל מויטבסק, יחד עם כולל הפרושים בראשותם של הרב חיים שלום לובצקי והרב דוד שמידל. לאחר מכן[דרושה הבהרה] יצא לעולם העסקים, וניהל חנות 'סופר' יחד עם שותף נוסף. ולבסוף[דרושה הבהרה] עבר לעבוד במחלקת המיסים של עיריית טבריה, תוך כדי שהוא משמש כעוזרו של יו"ר ש"ס דאז צביקה כהן. לאחר שעזב צביקה כהן את טבריה, נתבקש אליהו זגדון למלא את מקומו. עם כניסתו לתפקיד ביקש להתאחד עם מפלגת דגל התורה בעיר והכניס למקום השני ברשימה את נציגם דוד אוחנה.

לקראת הבחירות לעירייה בשנת ה'תשע"ט, מתמודד שוב זגדון למועצה. והפעם חבר למפלגתו במקום השני פנחס ועקנין נציג ממפלגתו של הרב אברהם דב אוירבך רב העיר טבריה, לאחר השגת שלום בין שתי המפלגות, ונציג דגל התורה עבר למקום השלישי.

קישורים חיצוניים

דף הבית של אליהו זגדון באתר עיריית טבריה.

הערות שוליים

P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא עסקנים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.