אליהו זגדון

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אליהו זגדון (זיגדון)
אליהו זגדון.JPG
לידה י"א בשבט תש"כ
קרית גת, ישראל
מדינה ישראל
מקום מגורים טבריה
ידוע בשל היותו ממלא מקום וסגן ראש העיר מטעם תנועת ש"ס כ15 שנה בעיריית טבריה
תפקיד יו"ר ועדה קרואה במסעדה
מפלגה פוליטית ש"ס
דת חרדית
בת זוג נעמי פריזאט

אליהו זגדון (זיגדון) (נולד בי"א בשבט ה'תש"כ 9 בפברואר 1960), הוא יו"ר ועדה קרואה בישוב מסעדה הדרוזי שברמת הגולן, בעברו כיהן כ15 שנה כממלא מקום וסגן ראש העיר מטעם תנועת ש"ס בעיר טבריה חבר מועצה ויו"ר ועדת תיכנון ובנייה.

ביוגרפיה

נולד בישראל למשפחה דתית לאומית עולים מטוניס. אביו יצחק (וורגאני) היה קבלן, את דרכו לעולם החרדי עשה בכוחות עצמו על ידי סיוע ממספר גורמים[דרושה הבהרה], למד בישיבה גדולה גרודנא אשדוד. לאחר נישואיו עבר זגדון להתגורר בעיר טבריה, שם למד בכולל בבית המדרש של חסידי קרלין שממוקם עד היום בביתו של רבי מנחם מנדל מויטבסק, יחד עם כולל הפרושים בראשותם של הרב חיים שלום לובצקי והרב דוד שמידל. לאחר מכן[דרושה הבהרה] יצא לעולם העסקים, וניהל חנות 'סופר' יחד עם שותף נוסף. ולבסוף[דרושה הבהרה] עבר לעבוד במחלקת המיסים של עיריית טבריה, תוך כדי שהוא משמש כעוזרו של יו"ר ש"ס דאז צביקה כהן. לאחר שעזב צביקה כהן את טבריה, נתבקש אליהו זגדון למלא את מקומו. עם כניסתו לתפקיד ביקש להתאחד עם מפלגת דגל התורה בעיר והכניס למקום השני ברשימה את נציגם דוד אוחנה.

לקראת הבחירות לעירייה בשנת ה'תשע"ט, התמודד שוב זגדון למועצה. והפעם חבר למפלגתו במקום השני פנחס ועקנין נציג ממפלגתו של הרב אברהם דב אוירבך רב העיר טבריה, לאחר השגת שלום בין שתי המפלגות, ונציג דגל התורה עבר למקום השלישי.

אך הפילוג בציבור החרדי הגיע הפעם מכיוונו של הרב דב קוק שתמך לראשות העיר ולמועצת העיר במפלגתו של דודיק אזולאי, פיצול הכח החרדי היה בין היתר מה שהביא לעלייתו של רון קובי לראשות העיר. זגדון שסבל במשך שמונה שנים מחירופיו וגידופיו של קובי לא יכל לשבת איתו במועצה, לכן אריה דרעי העניק לו בתור שר הפנים את התפקיד אותו הוא ממלא כיום יו"ר ועדה קרואה בישוב הדרוזי מסעדה.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא עסקנים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.