שביתת השבת (ספר)

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש


שגיאות פרמטריות בתבנית:ספר (זמני)

פרמטרים ריקים [ ספר הבא, OCLC, מחברת, ספר קודם, כתובית ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

פרמטרים [ מחבר ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

שביתת השבת
אין תמונה חופשית
מחבר רבי יצחק מלצן
מהדורות נוספות ה'תשס"א
מספר כרכים 2
הסכמות רבי משה נחום ולנשטיין, רבי צבי פסח פרנק, רבי חיים ברלין ורבי יצחק ירוחם דיסקין

שביתת השבת הוא ספר על מלאכות שבת שחיבר רבי יצחק מלצן[1], מתלמידיו הצעירים של רבי ישראל סלנטר ששימש דיין ומו"צ בקלם, ר"מ בישיבת ראדין, ובסוף ימיו עלה לארץ ישראל והתגורר בחצר שטרויס בירושלים.

הספר מבאר את כללי אבות מלאכות ותולדותיהן פרטיהם וגדריהם וענפיהם מה שמהתורה ומדברי סופרים, ונאספו בו דינים מחודשים מצויים מספרים יקרי המציאות אשר לא הוזכרו בשולחן ערוך ונושאי כליו ונוסף לו פירוש בשם 'באר רחובות' לבאר מקורי דברים ולהרחיב את כל הדעות והסברות המדברים בזה וכמה חקירות אשר הם מפתח גדול לרדת אל תכונת העניינים ההם.

מהדורה חדשה יצאה בשנת תשס"א על ידי הרב שלמה יעקובזון בשם 'שביתת השבת המפואר' במהדורה זו תוקנו טעויות הדפוס, ההשמטות והתיקונים שהוסיף המחבר שובצו בגוף הספר, פוענחו ראשי תיבות, ציון אלפי מראי מקומות, בשולי הגליון ציונים ומקבילות לדברי המחבר והוספת מראי מקומות, קונטרס המפתחות הכולל מפתח מקורות ומפתח ערכים לל"ט מלאכות שבת וכלליהן.

הספר קיבל את הסכמתם של רבי צבי פסח פראנק, רבי משה נחום ולנשטיין, רבי צבי פסח פרנק, רבי חיים ברלין ורבי יצחק ירוחם דיסקין.

קישורים חיצוניים

ספר 'שביתת השבת' במאגר 'אוצר החכמה'

הערות שוליים

  1. חיבר גם את 'אזהרת שבת ויו"ט', הגדה של פסח "שיח יצחק", 'אֹסף מאמרי מוסר וחכמה', (א. אזהרת שבת. ב. דקדוק חברים. ג. שפת אמת); ואת הספר 'פעולת צדיק לחיים'.
P literature.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ספרות. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.