כיבוש התודעה האמריקאית
קפיצה לניווט
קפיצה לחיפוש
משך הקרנה | 84 דקות |
---|---|
שפת הסרט | אנגלית |
כיבוש התודעה האמריקאית (באנגלית: The Occupation of the American Mind) הוא סרט דוקומנטרי משנת 2016 המשרטט את האופן שבו פועלת ההסברה הישראלית בארצות הברית מאת לורטה אלפר וג'רמי ארפ. הקריין הוא רוג'ר ווטרס.[1] לפי אל-ג'זירה, הסרט מבקש להראות כיצד לוחמת מידע שניהלו ישראל ותומכיה שינתה את ההסתכלות על הסכסוך הישראלי-פלסטיני, וכבשה את לבם ומוחותיהם של האמריקאים ב-50 השנים האחרונות.[2] הסרט בוחן את תמיכתה האיתנה של ארצות הברית בישראל מול פעולותיה השנויות במחלוקת של האחרונה.[1]
הסרט התיעודי מתחיל בקטעי וידאו ממבצע צוק איתן, ובאמצעות מומחים, מחציתם יהודים אמריקאים,[3] מראה כיצד ממשלת ישראל וקבוצות לובי פרו-ישראליות מנצלות את השפעתם בתקשורת האמריקאית כדי לעצב את דעת העם האמריקני בנוגע לשלטון הישראלי ביהודה ושומרון ובעזה.[4]
- ^ 1.0 1.1 "Occupation of the American Mind". Aljazeera. 9 במרץ 2017.
{{cite news}}
: (עזרה) - ^ Clark, Michael C. (2018). Coexisting on Earth Homo sapiens Quagmire. ISBN 978-1980570530.
- ^ Hanley, Delinda C. (2019). "Takoma Park Withstands Pressure to Cancel "Occupation of the American Mind"". Washington Report on Middle East Affairs.
- ^ "Despite outcry, DC suburb revives plan to screen anti-Israel Roger Waters film". The Times of Israel. 2019.