אלי פלאי

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אלי פלאי
אין תמונה חופשית
לידה 23 בדצמבר 1964 (55)

אליהו (אלי) פלאי (נולד ב-23 בדצמבר 1964) הוא איש עסקים ישראלי, הבעלים והמוציא לאור של קבוצת התקשורת "משפחה", מייסד ויו"ר "המכון החרדי למחקרי מדיניות" יזם נדל"ן ופעיל חברתי.

ביוגרפיה

למד בתלמוד תורה המסורה בישיבות אדרת אליהו ומאור התלמוד ובישיבת חברון. פלאי הוא בעל תואר ראשון במדעי הרוח בתלמוד והיסטוריה של עם ישראל מהאוניברסיטה העברית בירושלים, בוגר מכון מנדל.

את דרכו בתחום התקשורת החל פלאי בשנת 1988 כמפיץ ירחון משפחה שיצא לאור אחת לחודש. פלאי היה אז אברך בישיבת חברון ופעם בחודש היה מחלק את הירחון בחנויות הירושלמיות. בשנת 1990 רכש אביו הרב יהודה פלאי את הבעלות על העיתון ומינה אותו לכהן כמנכ"ל. כשמונה לתפקיד, ביצע פלאי שורה של מינויים שנועדו להפוך את העיתון מירחון לשבועון.

פלאי משמש כמו"ל ובעלים של קבוצת התקשורת "משפחה" הפונה למגזר החרדי ומוציאה לאור מגזינים שבועיים בעברית ובאנגלית המופצים בארץ ובכל רחבי העולם היהודי.

עשה שירות בצה"ל כמרצה לענייני יהדות במדרשה התורנית של הרבנות הצבאית, תפקיד בו החזיק שנים ארוכות לאחר מכן בשרות מילואים.

בשנת 2014 ייסד את קרן משפחת פלאי ע"ש אביו הרב יהודה פלאי. הקרן עוסקת בתמיכה וקידום מרכזי תורה ויוזמות חברתיות בחברה החרדית. כמו כן הוא חבר בארגון JFN ופעיל בגופים פילנתרופיים שונים.

מייסד ויו"ר "המכון החרדי למחקרי מדיניות", מכון מחקר ראשון מסוגו של החברה החרדית, הפועל במטרה לקדם מדיניות מקצועית מבוססת מחקר בסוגיות אזרחיות הנוגעות למפגש שבין הציבור החרדי והחברה הישראלית. בראש המכון עומדים אלי וניצה (קלינר) קסיר מבכירות החוקרים והכלכלנים בישראל. המכון ממומן בעיקר ע"י קרן משפחת פלאי ובסיוע שותפים פילנתרופיים שונים.

פלאי הוא שותף וויזם בפרויקט רמת גבעת זאב החדשה.

חיים אישיים

אלי נשוי לשלוה פסיכולוגית קלינית, אב לששה וסב לששה נכדים. מתגורר בשכונת רמות בירושלים.

אלי פלאי הוא אחיו של הרב והמלחין החרדי הלל פלאי.

קישורים חיצוניים