SCR-584
קפיצה לניווט
קפיצה לחיפוש
![](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f1/Scr-584_setup.jpg/300px-Scr-584_setup.jpg)
מערכת SCR-584 שנפרשה לשימוש בקרב על פלליו במלחמת העולם השנייה. זווית ההגבהה הגדולה יחסית מצביעה על כך שהמכ"ם במצב סריקה אליפטי.
SCR-584 (ראשי תיבות של: Signal Corps Radio #584) הוא מכ"ם אוטומטי על בסיס גלי מיקרו שפותח על ידי "Rad Lab" (או בשמה הרשמי MIT Radiation Laboratory) במהלך מלחמת העולם השנייה. הוא החליף מערכת מכ"ם קודמת ומסובכת ממנה בסדר גודל בשם "SCR-268" בתור מערכת המכ"ם הראשית של צבא ארצות הברית לטיווח מטוסים, בקצב הכי מהיר שניתן היה (קצב הייצור המואץ של המערכות).