פנחס הומינר

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
פנחס דוד הומינר
פנחס הומינר
מפלגה אגודת ישראל
חבר מועצת עיריית רחובות
מחזיק תיק הכספים בעיריית רחובות

פנחס דוד הומינר הוא חבר מועצת העיר רחובות ומחזיק תיק הכספים בעירייה מטעם אגודת ישראל.

ביוגרפיה

הוא נולד בפתח תקווה לאביו יוסף הומינר ולאמו זלדה לבית ישראל. בילדותו התחנך תחילה בתלמוד תורה ויז'ניץ ברחוב רבי טרפון בבני ברק, ועם מעבר משפחתו לשהות בצל האדמו"ר מקרעטשניף בקרית קרעטשניף ברחובות התחנך במוסדות חסידות קרעטשניף.

לאחר נישואיו עם בלה לבית לינדנפלד למד בכולל קרעטשניף ולאחר מכן שימש כמחנך בתלמוד תורה קרעטשניף. בשנת ה'תשס"ח (2008) נקרא על ידי מורו ורבו האדמו"ר מקרעטשניף לשמש כמועמד החסידות למועצת העיר.

פעילות פוליטית

בבחירות תשס"ח (2008) התמודד במקום השלישי ברשימת שסג שהייתה בשיתוף שס אגודת ישראל ודגל התורה. לאחר שנבחר למועצה מונה למחזיק תיק התחזוקה בעירייה ובהמשך הקדנציה מונה כמחזיק תיק הכספים וחבר הנהלת העיר.

בבחירות תשע"ג (2013) רץ הומינר מסיעת אגודת ישראל ברשימה משותפת עם הבית היהודי. הוא מוקם במקום ה-3 עם הסכם רוטציה למקום השני, אלא שחרף ההסכם, נציגי הבית היהודי סירבו לקיים את ההסכם עליו חתמו ולא התפטרו למענו. הנושא אף הגיע אל בית המשפט שהכריע שמעשיהם של נציגי הבית היהודי, אבי מוזס ואמיתי כהן אינם הגונים, אלא שמבחינה חוקית אין לבית המשפט סמכות לקבוע או להתערב בהסכמים פוליטיים. השופט יעקב שפסר כתב על התנהגותם של כהן ומוזס כי "אינה עולה בקנה אחד עם תום לב והגינות" וכי "הם מתחמקים מקיום ההסכם ללא הצדקה עניינית ממשית".

לקראת בחירות תשע"ט (2018) הודיעה אגודת ישראל כי תתמודד ברשימה עצמאית למועצת העיר בראשות נציג המפלגה פנחס הומינר. בבחירות שנערכו ב-30 באוקטובר זכתה מפלגתו במנדט אחד[1].

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא עסקנים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.