ויצמן שירי

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ויצמן שירי
תאריך לידה 5 בפברואר 1956
כנסות 15 - 16
סיעה ישראל אחת,עבודה-מימד, העבודה-מימד-עם אחד
תפקידים בולטים
  • סגן שר הביטחון
  • יו"ר הוועדה לתקציב הביטחון

ויצמן שירי (נולד ב-5 בפברואר 1956) היה חבר הכנסת וסגן שר הביטחון מטעם מפלגת העבודה.

חייו

שירי נולד בישראל, שמו הפרטי ניתן לו לזכר חיים ויצמן נשיא המדינה הראשון. במהלך השנים הוא נבחר למרכז ועידת מפלגת העבודה, שימש יו"ר מחוז הנגב במפלגה והחל להתמודד ברשימתה לכנסת בבחירות לכנסת ה-14.

שירי כיהן בכנסת בסיעות ישראל אחת ועבודה-מימד בכנסת ה-15, ובשלהי הכנסת ה-16 הושבע כמחליפו של שמעון פרס מטעם העבודה-מימד-עם אחד.

בשנת 2002 כיהן מספר חודשים בממשלה ה-29 כסגן שר הביטחון.

ב-23 באפריל 2009 אישרה מזכירות מפלגת העבודה את מינויו לתפקיד מנכ"ל זמני של המפלגה, במקום המזכ"ל המכהן איתן כבל, בכפוף לאישור ועידת המפלגה. זאת, בעקבות התנגדותו של כבל לישיבתה של העבודה בממשלת נתניהו. במחאה על קבלת ההחלטה הודיע גזבר המפלגה, משה עמית, על כוונתו להתפטר מהתפקיד,[1] וכעבור זמן מה התפטר מתפקידו. ב-26 באפריל 2009 ביטל המוסד לבירור עתירות במפלגת העבודה את מינויו של שירי. יו"ר המוסד, עו"ד גד קרני, אמר כי "בשלב זה אין ליצור תפקיד יש מאין". בנוסף, נקבע כי אין לכנס את ועידת המפלגה כדי להדיח את המזכ"ל, כבל. חברי הכנסת שהתנגדו לכניסה לממשלה טענו בדיון ל"ביריונות פוליטית" מצד יו"ר המפלגה אהוד ברק, שלטענתם מנע מהם להתבטא ולהעלות הצעות משלהם.[2] ב-10 במאי 2009 התכנסה ועידת המפלגה, ללא ארבעת חברי הכנסת המורדים כדי לאשר את מינויו של שירי לתפקיד מנכ"ל המפלגה.

שירי היה מעורב במהלך השנים בעסקי נדל"ן. חברת "תשואה 10" שבבעלותו המשותפת צברה הפסדים וחובות בהיקף של עשרות מיליוני דולרים, וב-2011 קרסה החברה ואושר על ידי בית משפט הסדר בעלי חוב בסך 13 מיליון ש"ח. חובות נוספים של החברה בסך למעלה מ-100 מיליון ש"ח נותרו מחוץ להסדר. ב-2014 הוגשה תביעה בבקשה להרמת מסך נגד ויצמן שירי, בגין חובות אלו[3].

תושב השכונה התל אביבית אזורי חן, גרוש ואב לשלושה ילדים.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

Knesset in Jerusalem Israel.jpg ערך זה הוא קצרמר בנושא חברי הכנסת. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.
סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0