התיכון הווירטואלי

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
התיכון הווירטואלי
Site-logo-e1510814679165.png
בית ספר תיכון
תאריך ייסוד 1/9/2012
מגמות מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית ואזרחות.
שכבות לימוד י'-יב'
מנהל ד"ר דני שטייניץ
תלמידים 1157
http://www.vschool.cet.ac.il

התיכון הווירטואלי - הוא מיזם חינוכי חדשני ופורץ דרך, שיצא לדרך בשנה"ל תשע"ג על ידי משרד החינוך, קרן טראמפ ומטח. מטרת התיכון הווירטואלי היא לאפשר לכל תלמיד בישראל המעוניין ללמוד מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית או אזרחות לבגרות מורחבת (5 יחידות) – לעשות זאת באמצעות למידה אונליין בכיתות סינכרוניות המחברות בין תלמידים מכל רחבי הארץ. אוכלוסיית היעד של התיכון היא בתי ספר שאינם יכולים להציע לתלמידיהם ללמוד בגרות מורחבת בשל היעדר מורה מקצועי מתאים, או מספר מצומצם של תלמידים שאינו מצדיק פתיחת מגמה. התיכון הווירטואלי החל לפעול בשנת הלימודים תשע"ג (2012) כאשר את פעילותו בחמש השנים הראשונות ניהלה ד"ר דפנה רביב. בשנת 2017 נכנס ד"ר דני שטייניץ לתפקיד מנהל התיכון.

השיעורים בתיכון מתקיימים במערכת סינכרונית המאפשרת למידה וירטואלית מרחוק. כיתה סינכרונית מאפשרת לקיים מפגש בזמן אמת של מורה או חונך עם תלמידים. התנהלות בכיתה סינכרונית משולה להתנהלות בכיתה רגילה – המורה או החונך הם בעלי רשות ההנחיה והתלמידים יכולים להצביע, לשאול שאלות ולהגיב לאורך המפגש[1].

רקע

בעשור האחרון שם משרד החינוך דגש מיוחד על לימודי מתמטיקה ומדעים כחלק מתוכנית לאומית להגדלת מספר הלומדים במקצועות ברמה מוגברת של 5 יחידות, כגון מתמטיקה, פיזיקה, כימיה ועוד. זאת, מתוך הבנה כי משימת הצבת החינוך המדעי-טכנולוגי היא אסטרטגית-לאומית להמשך קיומה של ישראל כמדינה מובילה עולמית בפיתוחים אקדמיים, בתעשיות עתירות ידע, ובצבא. התיכון הווירטואלי הוקם כחלק מהחזון להביא חינוך מדעי ולמצוינות הישגית בכל רחבי ישראל, לרבות באזורי הפריפריה, הנחשבים למאתגרים ומורכבים יותר, ופועל ביתר שאת בקרב אוכלוסיות ייחודיות כגון אוכלוסיית הבדואים, חרדים, חרדיות, ערבים ודרוזים.

תלמידים

בשנת הלימודים תשע"ח לומדים בתיכון כ-1,157 לומדים בשכבות י' – י"ב המגיעים מכ- 140 בתי ספר ברחבי הארץ כ- 50% מהתלמידים מהחינוך הממלכתי דתי, כ- 20% מהמגזר הערבי (כמחצית מהם מהמגזר הבדואי), 17% מהמגזר החרדי, והשאר – מבתי הספר הממלכתיים[1].

מקצועות

התיכון מגיש תלמידים לבגרות מורחבת במתמטיקה, פיזיקה, אנגלית ואזרחות. החל משנת 2017 התיכון מפעיל גם כיתת אולפן עברית לעולים חדשים[1].

קישורים חיצוניים

סרטונים תלמידים מספרים על התיכון הווירטואלי, סרטון באתר יוטיוב

הערות שוליים

  1. 1.0 1.1 1.2 "אודות התיכון הווירטואלי - התיכון הווירטואלי". התיכון הווירטואלי (בעברית). בדיקה אחרונה ב-28 בדצמבר 2017. 
Nuvola apps bookcase.png ערך זה הוא קצרמר בנושא חינוך. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.
סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0