החומה (עלון קיר)
קפיצה לניווט
קפיצה לחיפוש
![](/w/upload/michlol/thumb/6/6f/%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%96_%D7%94%D7%94%D7%92%D7%A0%D7%94_%D7%9C%D7%96%D7%9B%D7%A8_%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%94_%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%93.jpg/250px-%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%96_%D7%94%D7%94%D7%92%D7%A0%D7%94_%D7%9C%D7%96%D7%9B%D7%A8_%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%94_%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%93.jpg)
"יזכור" ב"החומה" ללוחמת ההגנה ברכה פולד, 24 במרץ 1946
החומה היה עלון קיר שיצא באופן בלתי סדיר על ידי ארגון ההגנה מקיץ 1945 ועד קום המדינה. העיתון כלל הודעות בנושאים בלתי-לגאליים כגון העפלה, "יזכור" ללוחמים שנהרגו, הוראות לפעולה אזרחית, דברי הסברה ותעמולה. כן לחם העיתון נגד מחתרות "הפורשים" (אצ"ל ולח"י). העלונים הודבקו על הקירות בלילות, תוך סיכון, על ידי נערי גדנ"ע בכל היישובים העבריים בארץ ישראל.
לקריאה נוספת
- הערך "החומה" בתוך: מרדכי נאור, לכסיקון כוח המגן ה"הגנה", משרד הביטחון - ההוצאה לאור, 1994 עמ' 120
קישורים חיצוניים
- מאוסף הספרייה הלאומית