דניאל כרמון
![](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/33/The_Ambassador-designate_of_Israel%2C_Mr._Daniel_Carmon_presenting_his_credential_to_the_President%2C_Shri_Pranab_Mukherjee%2C_at_Rashtrapati_Bhavan%2C_in_New_Delhi_on_July_31%2C_2014.jpg/300px-thumbnail.jpg)
דניאל (דני) כרמון (נולד ב-1951) הוא דיפלומט ישראלי, שכיהן כשגריר ישראל בהודו ושגריר לא תושב לסרי לנקה בין השנים 2014–2018.
ביוגרפיה
כרמון נולד בתל אביב. שירת בצה"ל כקצין בחטיבת הצנחנים והשתחרר ב-1973. לאחר שחרורו החל ללמוד יחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית בירושלים ובמקביל החל לעבוד במשרד החוץ.
ב-1978 מונה לנספח בשגרירות ישראל בוושינגטון די. סי. והיה חבר המשלחת הישראלית לשיחות קמפ דייוויד בין ישראל למצרים. ב-1983 עזב את משרד החוץ ושימש מנהל שיווק בחברת היי טק. לאחר שובו למשרד עבד באגף משאבי אנוש. ב-1985 מונה לקונסול וקצין המנהלה בשגרירות ישראל בבואנוס איירס שבארגנטינה, במרץ 1992 נהרגה רעייתו אליאורה במהלך הפיגוע בשגרירות ישראל בארגנטינה. כרמון המשיך לעבוד ולשקם את השגרירות כמשנה לשגריר עד 1995.
ב-1995 מונה לראש מרכז מצב (מרכז השליטה וחדר החירום של משרד החוץ). ב-1996 מונה למנהל מחלקת מידע ואינטרנט באגף ההסברה. בשנת 2000 מונה לראש הלשכה לתיאום וראש לשכת מנהל משרד החוץ. ב-2005 מונה לסגן וממלא מקום לראש המשלחת הישראלית לאומות המאוחדות, במהלך כהונתו הוא שימש יו"ר הוועדה לאוכלוסין ופיתוח וסגן יו"ר הוועדה לפיתוח בר קיימא באו"ם. ב-2011 מונה לסמנכ"ל משרד החוץ וראש המרכז לשיתוף פעולה בינלאומי. ב-2013 זכה באות יקיר שירות המדינה. ב-2014 מונה לשגריר ישראל בהודו ושגריר לא תושב לסרי לנקה.
קישורים חיצוניים
- דניאל כרמון באתר שגרירות ישראל בהודו
- אות יקיר שירות המדינה הוענק למר דניאל כרמון ממשרד החוץ, אתר נציבות שירות המדינה
- אלי ברדנשטיין, 20 שנה לפיגוע: טקס זיכרון מרגש בארגנטינה, באתר nrg, 1 בפברואר 2012
- אריאל כהנא, מקור ראשון, הודו על הקו: ריאיון עם שגריר ישראל בניו-דלהי, באתר nrg, 30 ביוני 2017
ליאור בן-עמי, השיבה של השגריר מהודו, באתר "ידיעות אחרונות", 6 בספטמבר 2018