דוד מור

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דוד מור
מדינה ישראלישראל  ישראל
לידה 20 בספטמבר 1941
סיעה הליכוד
חבר הכנסת
תקופת כהונה 27 באוקטובר 1988 - 21 בנובמבר 1988 (3 שבועות ו-5 ימים)
כנסות 11

דוד (דודו) מור (נולד ב-20 בספטמבר 1941) הוא איש עסקים ויהלומן ישראלי. כיהן כחבר הכנסת מטעם הליכוד בחודש האחרון לכהונת הכנסת האחת עשרה.

ביוגרפיה

החל בפעילות מפלגתית במסגרת הליכוד ומונה בשנות השמונים ליו"ר החברה הממשלתית "שיכון ופיתוח". מתפקיד זה הודח לאחר שמכר מטעם החברה קרקעות שלא נמצאו ברשותה.[1] בין פעילויותיו המפלגתיות היה מור יו"ר "דור ההמשך" של תנועת הליכוד ובשנת 1994 שימש גזבר המפלגה. לכנסת האחת עשרה נכנס, בשנת 1988, כמחליפו של מיכאל רייסר. כניסתו לכנסת נערכה בשבוע שקדם לבחירות לכנסת ה-12 וכהונתו נמשכה כחודש, עד להשבעת הכנסת החדשה.

לאורך השנים משמש מור יועץ כלכלי לחברות בענף הבנייה. הוא כיהן גם כחבר במועצות המנהלים של חברות "עמידר" ו"אוסיף" והיה חבר מועצת המנהלים של רשות שדות התעופה, בה שימש יו"ר ועדת הפיתוח בדירקטוריון החברה.

בפרימרייז לקביעת רשימת הליכוד לכנסת ה-14, התמודד במסגרת הרשימה הארצית והגיע למקום ה-39 עם כ-10,000 קולות. בפרימרייז לקביעת רשימת המפלגה לכנסת ה-18 התמודד על המקום המשובץ למחוז דן, אך הגיע שלישי ולא שובץ במקום ריאלי ברשימת המועמדים. בבחירות לכנסת החמש עשרה התמודד מור ברשימת מפלגת המרכז, בה שובץ במקום ה-19.[2]

מור היה נשוי לליאורה יובל, בתו של שלמה יובל, מוותיקי היהלומנים בישראל. בתו של מור, יפעת, הייתה נשואה לעמוס מנסדורף.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

Knesset in Jerusalem Israel.jpg ערך זה הוא קצרמר בנושא חברי הכנסת. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.
סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0