איתי אשר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
איתי אשר

איתי אשר (נולד ב-20 במאי 1971) הוא במאי, עיתונאי וסופר ישראלי. לשעבר הכתב הצבאי של "מעריב" וראש מערכת החדשות של העיתון ושל אתר "וואלה". כתב את הספר "ילדי הכאוס". אשר הוא ממקימי חטיבת הדיגיטל בתאגיד השידור הישראלי כאן ויוצר סדרת הרשת "דוקותיים".

ביוגרפיה וקריירה עיתונאית

איתי אשר נולד בבאר שבע ב-1971. שירת כקצין שיתוף ארטילרי בחטיבה המערבית ביחידת הקישור ללבנון יק"ל בבינת ג'בל.

אשר הוא בוגר בית הספר לתקשורת ועיתונות כותרת. עבד ככתב לענייני תל אביב במעריב ובהמשך הפך לכתב הצבאי של העיתון במהלך האינתיפאדה השנייה.

במהלך תפקידו במעריב קיבל אשר את פרס "יוסי ולטר לעיתונות לשנת 2005" מטעם אגודת העיתונאים על הכתבה "שרוטים" המתארת את פולחן המוות של חיילי צה"ל בשטחים ובעזה במהלך האינתיפאדה השנייה. במסגרת שרותו הצבאי במילואים נבחר אשר לקצין מצטיין של זרוע היבשה. בעקבות מחלתה של אשתו דנה בריל עבר אשר להיות עורך בדסק החדשות של העיתון מעריב ובהמשך מונה לרכז כתבים ולראש דסק באגף החדשות. בנוסף, הרצה בחוג לתקשורת במכללת עמק הירדן.

ב-2012 התמנה איתי אשר לראש אגף החדשות של העיתון "מעריב". במקביל לעבודת העריכה, עסק אשר בכתיבת כתבות מגזין במוסף "סופשבוע" של "מעריב" שעסקו בתרבות השוליים של החברה הישראלית וכן כתבות בנושאי צבא וביטחון.

משנסגר "מעריב" כתב אשר במגזינים "ליברל" ו"בלייזר" וביים עבור אתר "וואלה" סרט קצר על תעלומת משקה המסתורין טובי 60 ואת סדרת הדוקו-רשת "הכלוב" שתיעדה את מסעו של לוחם ה-MMA הערבי-ישראלי ג'קי גוש ברומניה. לאחר מכן עבד אשר בחברת התוכן האמריקאית vocativ.

בהמשך התמנה אשר לסגן העורך של "וואלה" ולמנהל מערכת החדשות של האתר.

עם הקמת כאן – תאגיד השידור הישראלי בראשית 2016 הצטרף אשר לצוות הקמת חטיבת הדיגיטל. במסגרת זו הוא יצר וביים את סדרות הרשת: "דוקותיים", "ירושלמים", "כאן שיר", "its comlicated" ואת "המשמר המזרחי" עם שלומי חתוכה.

אשר הוא אלמן ואב לשלושה בנים ובנו של חוקר ההיסטוריה הצבאית, דני אשר.

ילדי הכאוס

ספרו הראשון של אשר יצא לאור בהוצאת זמורה-ביתן בשנת 2011. הספר עוסק בלוחמים המשרתים בגדוד שטחים במהלך האינתיפאדה השנייה ומתאר את הקשר בין חוויות השירות הצבאי בתקופה בשיא תקופת הלחימה והפיגועים לבין תרבות השוליים והסמים הישראלית.

סדרות הרשת

במסגרת עבודתו כבמאי דוקומנטרי בחטיבת הדיגיטל של כאן – תאגיד השידור הישראלי יצר אשר מספר סדרות רשת שהיוו את בסיס התוכן העיקרי של תאגיד השידור הישראלי במהלך תקופת ההקמה. הסדרות משודרות בעמודי הפייסבוק והיוטיוב של כאן – תאגיד השידור הישראלי וכן בערוץ הראשון בטלוויזיה.

  • דוקותיים: סדרת דוקו החושפת את הפסיפס הססגוני של החברה הישראלית.
  • כאן התמודדות: תיעוד אנשים המתמודדים עם מוגבלויות.
  • כאן שיר: סדרה המארחת משוררים ישראלים.
  • יציאה: סדרת דוקו-רשת המתעדת את חיי הלילה של תל אביב.
  • it's comlicated: סדרת דוקו-רשת המתעדת סוגים שונים של מורכבויות בתוך מערכות יחסים זוגיות שגרתיות ולא שגרתיות.
  • כאן מעורבים: סדרה אקטיביסטית להעלאת מודעות לנגישות.
  • ירושלמים: סדרה תיעודית על דמויות מפתח בתרבות הירושלמית.
  • המשמר המזרחי: סדרה אקטיביסטית בהנחייתו של שלומי חתוכה הנלחמת בתופעה של הדרת ילדים בעלי גוון עור כהה מפרסומות.

קישורים חיצוניים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0