שיחת המכלול:סינון/מדיניות הסינון/מונחים וניסוחים

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בדף זה ניתן לשאול שאלות בנושא מונחים וניסוחים במכלול. ראו את מונחים וניסוחים למידע נוסף. מעבר לתחתית הדף


הוראות
  • יש לתת לשאלה כותרת עניינית וממוקדת המתארת את נושא השאלה ולא כותרת גנרית כמו "שאלה" או "צריך עזרה".
  • שאלות בנושאים אחרים ניתן לשאול בדפי הייעוץ בהם תוכלו לקבל מענה מעורכים ותיקים.
  • אם אינכם מוצאים שאלה שכתבתם כאן, היא כנראה הועברה לדף המתאים.
  • אם נתקלתם בבעיה שאינכם מוצאים לה פתרון בדפי העזרה, שאלו כאן!
  • מומלץ לתייג את הוועדה הרוחנית כך:{{א|ועדה רוחנית המכלול}}, למענה מהיר יותר.
  • מומלץ קודם לקרוא את מונחים וניסוחים.
שימו לב: שאלות חדשות נמצאות בתחתית דף זה ולא בראשו.
הוספת שאלה חדשה
כותרת שאלה:

המכלול - סינון

פסיכולוגיה אבולוציונית

בתבנית:פסיכולוגיה יש 'פסיכולוגיה אבולוציונית' למחוק מהתבנית?--נתנאל (שיחה) 21:13, 12 ביוני 2018 (IDT)

להשתמש בתבנית סינון --ועדה רוחנית המכלול (שיחה) 00:02, 14 ביוני 2018 (IDT)

אי צניעות בערכי מחלות

כמעט כל ערכי המחלות מכילים מילים לא צנועות אך זה מהותו של הערך, ישנה מדיניות כללית, אך לא מדוייקת נשמח לדעת מה לעשות, לגייר? לסנן? להשאיר? מצו"ב דוגמא תודה.--- שרגא • נר נשמה • שיחה  •  ה' בתמוז ה'תשע"ח • 12:54 (IDT)

בימים הקרובים יעלה דף מדיניות מסודר על כל ענייני צניעות. בינתיים יש לפעול בדפים אלו על פי המכלול:סינון/מדיניות הסינון#צניעות/נוער והמכלול:סינון/מדיניות הסינון/מונחים וניסוחים#צניעות--בברכה מזכירות הוועדה הרוחנית 04:55, 20 ביוני 2018 (IDT)

ארץ ישראל

האם נכון לשנות בכל פעם שנכתב "ישראל" ביחס לשטח שנמצא בשליטת מדינת ישראל לשם ארץ ישראל (לענ"ד פשוט שיש לשנות). מכלולאים פעילים‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‏‌‏‎‌‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‌‏‌‏‏ - אחכה לתשובתכם. בברכה, א.ב. קיסרשיחהנקודות למחשבה • ג' באדר ב' ה'תשע"ט • 23:10, 9 במרץ 2019 (IST)

זה מאוד דינמי, בגדול Symbol support vote.svg בעד. עמוס חדד (שיחה) 23:19, 9 במרץ 2019 (IST)
זה עבודה שאין לה סוף, מה גם שיש שטחים שנמצאים במדינת ישראל אך אינם חלק מארץ ישראל. וזה גם קצת לא אנציקלופדי. מוטיאל (שיחה) 23:59, 9 במרץ 2019 (IST)
שני המושגים לא זהים. כפי שנאמר, יש שטחים של ארץ ישראל שאינם בתחום מדינת ישראל. בהרבה מקרים [השערה שלי - רוב גדול של האזכורים במכלול] המונח המדויק הוא מדינת ישראל. נניח, אם נשנה את הערך תחבורה בישראל, לתחבורה בארץ ישראל, נצטרך לכלול שם גם תחבורה בדרום לבנון, ובסיני עד נחל מצרים. --חנניה (שיחה) 00:29, 10 במרץ 2019 (IST)
אמת שאי אפשר לכתוב כך בכל מקום; פשוט נתקלתי בערך (שכחתי איזה) על אדם ש"נסע מישראל" וזה צרם לי. האם בכיו"ב ישנה הסכמה? (אגב, גם במקרים כגון תחבורה בישראל נראה שעדיף לשנות ל"תחבורה במדינת ישראל" להבדיל בין ישראל למדינת ישראל וכן כל כיו"ב). בברכה, א.ב. קיסרשיחהנקודות למחשבה • ג' באדר ב' ה'תשע"ט • 00:42, 10 במרץ 2019 (IST)
נ.ב. צורם לי גם שהערך ישראל מפנה למדינת ישראל ולא לעם ישראל (ולכה"פ לישראל (פירושונים)). בברכה, הנ"ל
באמת נגעתם בנקודה חשובה מאוד אך מאידך גיסא מאוד רגישה לניתוח וכפי שכבר צויין על כן לדעתי כל ציון בנקודת דרך שמופיע שם ישראל צריך להיבחן לגופו של עניין כמו הדוגמא שהועלתה לגבי תחבורה ציבורית וכדו'
לגבי הערך ישראל לדעתי אמור להיות מופנה לדף פירשונים, אך הבעיה שעכשיו אתה צריך לבדוק שכל ההפניות באמת מתאימות שיגיעו לפירשונים ולא לדף עצמו, ולכן זה מורכב, ברור שהדבר נוצר בעקבות ויקיפדיה ה"עברית"... עיר האבות (שיחה) 01:41, 10 במרץ 2019 (IST)
א.ב. קיסר לגבי דף ההפנייה ישראל בוצע בס"ד בוצע בס"ד, לגבי הבעיה שהעלה עיר האבות נצטרך להתמודד עם זה, אבל זה לא נוראי, כיון שבכל מקרה הוא מפנה לדף פירושונים והקורא יבחר לאיזה ישראל התכוון ה'משורר'. עמוס חדד (שיחה) 01:45, 10 במרץ 2019 (IST)
עמוס חדד, יפה מאד! אבל מה הקשר כל האנשים ששמם ישראל לדף הזה? דויד (שיחה) ג' באדר ב' ה'תשע"ט 15:03 (IDT)
דויד אם פלוני כותב ישראל וכונתו לחיים ישראל מדוע ימנע ממנו לדעת איה מקום זמרו. עמוס חדד (שיחה) 21:51, 10 במרץ 2019 (IST)
אז שיעשה חיפוש. אבל דף פירושונים? הרי "ישראל" זה לא שם הערך, זה רק חצי. בניגוד לארץ ישראל לדוג', שישראל זה שם הערך, רק שיש כמה ישראל. כך דעתי לפחות. דויד (שיחה) ד' באדר ב' ה'תשע"ט 14:35 (IDT)

אותו האיש

האם מייסד הנצרות צריך להיות מוחלף ב"אותו האיש"? לא ראיתי בטבלת ההחלפות בעמוד זה. דויד (שיחה) כ' בסיוון ה'תשע"ט 16:32 (IDT)

דויד, אכן כך, התווסף לטבלה, תודה, מזכירות הוועדה הרוחניתשיחה • כ"א בסיוון ה'תשע"ט • 20:17 (IDT)
תודה, אגב נראה לי שצריך להיות: המונח - אותו האיש, כדי שלא יחסם באתרוג. דויד (שיחה) כ"א בסיוון ה'תשע"ט 14:35 (IDT)

דמות מקראית / אישיות מהתנ"ך

הביטוי "דמות מקראית" צורם קצת, נראה שעדיף "אישיות מהתנ"ך", כך גם דעת שרגא כאן למשל, מה בקשר לערכים אונן (דמות מקראית) וכד', האם להחליף את שם הדף? דויד עורכי אספקלריה‌‏‎‏‏, תודה. מישהו (שיחה) 12:35, 22 ביוני 2020 (IDT)

'דמות מקראית' זה על משקל (להבדיל) 'דמות מיתולוגית'. מעיין דמות סיפורית. לדעתי אונן (בן יהודה). שמש מרפא (שיחה) 13:38, 22 ביוני 2020 (IDT)
מישהו ושמש מרפא כמדומני ההוראות ברורות. תמיד להעביר את שם הערך לאישיות מהתנ"ך וכך גם להחליף בתוך הערך. אין לי מושג היכן זה כתוב אבל קבלתי הוראה כזאת בפרטי הרבה פעמים... לא כן? מקוהשיחה • ל' בסיוון ה'תש"ף 13:44 (IDT)
כך מקובלני ממו"ר הגר"י שליט"א, אבקש מהוועדה לכתוב את זה במדיניות, שרגא - שיחה - ל' בסיוון ה'תש"ף - 16:35 (IDT)