שיחת המכלול:מכלול העולם החרדי

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אפשר להבין על פי מה הוחלט אילו אנשים יכתבו בכל עיר? כיצד יתכן שבטבריה מוזכרים מועמד לראשות עיר מזרוחניק שאשתו ובניו מחללי שבת דודיק אזולאי, מועמד למועצה חרדי לייט מנשה בן אלישע, מועמד למועצה חילוני מחלל שבת שמצהיר שיפתח את העיר ועסקיה בשבת מיכאל לרר (בלי להתייחס לענין שמפלגתם נתמכת על ידי רב חרדי) בעוד שחברי המועצה החרדים המכהנים מזה שנים רבות (15 שנה לכה"פ) הושמטו, ולא הוזכרו כלל? איפה אליהו זגדון יו"ר תנועת ש"ס בעיר, חרדי בוגר ישיבת גרודנא? איפה דוד אוחנה יו"ר תנועת דגל התורה בעיר, חרדי בוגר ישיבת מאור התורה? איפה פנחס ועקנין יו"ר מפלגתו של הגרא"ד אויערבאך שליט"א, חרדי רב וחזן? איפה יוסי אוקני יו"ר ארגון איחוד הצלה, ומספר שתיים ברשימת ש"ס? ועוד כהנה וכהנה.

נראה בבירור שמי שכתב זאת אינו מתמצא בפוליטיקה מקומית או שיודע היטב וזורה לקוראים מלח בעינים לסנוורם.--עמוס חדד (שיחה) 16:39, 22 באוקטובר 2018 (IDT)

אני מיידע אותך שהעריכה פתוחה לציבור ואתה יכול להוסיף כאוות נפשך... אם תרצה לערער על משהו שמאן דהו כתב תוכל לכתוב לו כאן או בדף השיחה שלו ותמתין שיענה כהלכה, ולא, תוכל למחוק... ואינך צריך להתרעם כ"כ...--הנחה (שיחה) 16:47, 22 באוקטובר 2018 (IDT)
עמוס היקר, התוכן נכתב ע"י מערכת המכלול ומאז שדף זה עלה לאוויר הוא פתוח לעריכת כלל המכלולאים. ברור שמי שכתב לא בקי בפוליטיקה של כל ערי ישראל ולשם כך צריך שכל אחד יאמת את הנתונים וישלים את החסר בעירו ובמקומות שהוא מכיר היטב. אני למשל נכנס לאתרים של עיריות ולוקח משם את שמות חברי המועצה המשתייכים למפלגות חרדיות. טענותיך לגבי טבריה נכונות ביותר, אתה מוזמן לתקן שם כמו גם בכל מקום אחר. מוטיאל (שיחה) 17:59, 22 באוקטובר 2018 (IDT)
עמוס יקירי, כפי שהסביר כבר ידידנו מוטיאל, ועוד יותר, דף המיזם עצמו גם במבצע ! ויבורך כל המוסיף בכל עניין, כמובן לפי הקריטוריונים, בברכה, שרגא • נר נשמה • שיחה  •  י"ד בחשוון ה'תשע"ט • 19:04 (IDT)
תודה לכל המגיבים והמרגיעים, עיקר התרעומת היתה על כך שהוזכרה רק מפלגה אחת חדשה וקיקיונית, כאשר המפלגות הותיקות שמייצגות את בני התורה נעלמו, ולכן חששתי לאיזו שהיא הטייה.
כמובן שעיקר שאלתי היתה מי זכאי להיכנס לקטגוריה הזו?--עמוס חדד (שיחה) 19:48, 22 באוקטובר 2018 (IDT)
עמוס חדד, כל נציג חרדי ראוי להכנס למכלול, כולל ממפלגות שאינן מהמיינסטרים החרדי, כולל נציגים לשעבר (בעוד שבוע יהיו הרבה לשעברים). מוטיאל (שיחה) 20:31, 22 באוקטובר 2018 (IDT)

ומה עם נציגים לעתיד לבא, ומה עם כאלה שבדמיון?--עמוס חדד (שיחה) 23:40, 22 באוקטובר 2018 (IDT)

מה עם מבצע סינון ויבוא?

קיים? משתמש ישן (שיחה) 18:09, 22 באוקטובר 2018 (IDT)

משתמש ישן, המבצע קיים לכל המעוניין, נשמח מאוד לראותך ממשי לייבא ולסנן, המבצע מכלול העולם החרדי עשוי לרענון המצב, ראה בתחילת דף המיזם המכלול:מבצע ייבוא וסינון, בברכה, שרגא • נר נשמה • שיחה  •  י"ד בחשוון ה'תשע"ט • 19:01 (IDT)

בירור במהותו של "מכלול העולם החרדי"

יש כאן חוסר פרופורציה עצום בייצוג הציבור החרדי. מקום בולט ומרכזי וארוך מאד תופסים פוליטיקאים ועסקנים שונים. מספר חסידויות בודדות הכניסו כותרות/טיוטות לעשרות עשרות דפים על כל פרט מרכזי ושולי בחסידותם. ואילו כל עולם התורה והישיבות (של כל המגזרים), רבני הישיבות, שיטות הלימוד, בתי המדרש, וכו' וכו', מוזכרים באופן מועט ביותר! כך גם פסיקות ההלכה, רבנים, מוצי"ם, ושאר כל מערכות היהדות, לא מקבלים מרכזיות משמעותית. האם "מכלול העולם החרדי" עוסק רק בחלק החול של החרדים? האם עיקר מה שמגדיר את החרדים, זהו חלקי החול והפרטים השוליים?--איתן האזרחי (שיחה) 10:12, 20 בנובמבר 2018 (IST) "איתן האזרחי (שיחה) 10:12, 20 בנובמבר 2018 (IST)"

איתן האזרחי, המיזם אמור לכלול בתוכו ערכים על כל הרבנים, ראשי הישיבות, דיינים, ספרים תורנים, קהילות, מוסדות ועוד, חוסר הפרופורציה הוא לא מכוון אלא נוצר מעצם המציאות שהגיעו כמה מכלולאים חרוצים מחסידויות מסוימות וכתבו על הקהילות והמנהגים שלהם, אבל נכתבו גם ערכים על רבנים, דרשנים וספרי קודש. אתה מוזמן לכתוב את הערכים הקרובים לך. מוטיאל (שיחה) 10:31, 20 בנובמבר 2018 (IST)
תודה רבה מוטיאל. אבל עדיין נראה לי שצריך לשנות את הסדר של הערכים בתוך המיזם, במקום להקדים בראשי ערים ועסקנים ורפואה ותרבות חרדית, יש לפתוח בחלקי הקודש של המגזר.איתן האזרחי (שיחה) 10:44, 20 בנובמבר 2018 (IST)
לרבי איתן האזרחי שלום רב, ראשית אודה ולא אבוש, אני מסכים איתך באופן אישי. הרבה יותר מעניין אותי רבנים וספרי קודש עולם הישיבות וסוגיות תלמודיות שונות מאשר פוליטיקאים, אך הואיל והמכלול נועד לכולם ולא רק לעמוס חדד, עלינו לערוך את כלל הערכים שיכולים לעניין יהודי חרדי. ולדאבוננו הרב - הרבה מתעניינים בפוליטיקאים יותר מאשר ברבנים. זאת ועוד, המבצע החל בתקופת הבחירות מה שבאופן טבעי גרם לסדר העדיפויות להיות כזה. כמו כן טבעי שעורכים יכתבואת מה שקרוב לליבם והרבה יותר מקורבים לפוליטיקאים מאשר לרבנים.
בקיצור - אתה צודק, אבל צריך להיות גם חכם! המילה נוקב בכותרת קצת צרמה לי, ולכן הרשתי לעצמי להשתפך קצת. הצעיר באלפי המכלול.--עמוס חדד (שיחה) 11:16, 20 בנובמבר 2018 (IST)
משכיל לאיתן האזרחי, בקיצור, כל מילה של עמוס, פנינה... וכפי שהסביר היטב הבירור אינו בירור ובוודאי אינו נוקב... פשוט, ברור וצפוי שבתקופה כזאת יכתבו יותר על פוליטיקאים, נו מה לעשות... צריך להחליף את העם... אך במקום להעיר אולי כדאי פשוט ללמוד מיוסל'ה...
שכתב "אז אמרתי לעצמי במקום לקטר תתחיל לשפר" עיין שם בדף המשתמש, ולסיום, אכן כרגע יש חוסר פרופורציה, אבל אתה יודע למי מראים חצי עבודה... בברכה, שרגא • נר נשמה • שיחה  •  י"ב בכסלו ה'תשע"ט • 11:30 (IDT)
תודה לכם על תגובותיכם המחכימות! למען האמת גם אני לא התכוונתי כ"כ לקטר, אלא רק להשיב פרופורציות למכונם. לענ"ד אפילו הסדר של הדברים (הקדמת עסקנות לדברי קדושה), הוא משמעותי מאד בצורת הייצוג של המגזר, זה לא רק נושא מי הכניס ראשון ערכים, כדאי להעמיד תוכנית עבודה שתציג את התמונה הישרה. העובדה שהרבה מתעניינים בפוליטיקאים יותר מברבנים, אינה משנה את האמת איך סדר המציאות הנכון, ולכן צריכים לסדר את הדברים ישר ולא כפי טעויות שהושרשו. ושוב תודה לכולם. איתן האזרחי (שיחה) 11:42, 20 בנובמבר 2018 (IST)

רשימת ספרי הקריאה שבערך-

בין הערכים המבוקשים יש רשימה ארוכה של שמות ספרים של סופרות חרדיות. כמדומני, שאין כ"כ צורך בערך על כל ספר וספר. וחבל לכוון אנשים שרוצים להשלים ערכים חסרים, לכתוב דווקא ערכים כאלה. [ובפרט, שמי שרוצה לקרוא את הספר, בד"כ יעדיף לא לקרוא קודם תקציר שלו, ומי שלא מעוניין לקרוא, בד"כ לא יתעניין בספר].

יש חשיבות כמובן לערכים על סופרות מרכזיות [כמו הערך על חוה רוזנברג עצמה, שכבר קיים], ובערכים כאלה לכתוב גם את רשימת הספרים, ופירוט בסיסי לאיזה ז'אנר הם משתייכים. [שזה יכול גם לסייע למי שקרא חלק מהספרים, נהנה, ומתעניין בספרים נוספים באותו סגנון]. חנניה (שיחה) 20:50, 9 בפברואר 2019 (IST)

עיצוב המיזם

תודה על עיצוב המיזם המכלול:מכלול העולם החרדי.

ממש מעצבן שכל ערך מופיע בשורה חדשה וכך צריך לגלול בלי סוף. אשמח אם תעצב את זה שהערכים יופיעו ברצף ולא כל אחד בשורה חדשה.

לא יקרה כלום אם חברי מועצת הערים החרדיות וכדומה יפיעו באתה שורה זה לצד זה. וכמו בקטגוריה חסידות ברסלב אדומיניק (שיחה) 16:49, 11 ביוני 2019 (IDT)

תודה לך משתמש: אדומיניק וזה מטרת העיצוב שכל הקטגוריות יראה ככה כמו בשל ברסלב דוב פרח (שיחה) 16:54, 11 ביוני 2019 (IDT)

:עכשיו טוב דוב פרח (שיחה) 17:05, 11 ביוני 2019 (IDT)

דוב פרח (שיחה) מצויין. כמו שעשית בראשי ערים חרדים - כדאי לעשות בהכל אדומיניק