משתמש:צב"י

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Sunset in Bat Yam, Israel 2011.jpg אני בחופשה מכלולאית
. ניתן ליצור קשר באמצעות תיוג.
תיבת כישורי שפה
yi דער באניצער רעדט יידיש אלס מאמע-לשון.
he-5 משתמש זה יודע עברית ברמה מקצועית.
en-1 This user has basic knowledge of English. (אנגלית)
תיבות משתמש
Noia 64 apps karm.svg

משתמש זה נמצא במכלול במשך
3 שנים, חודש ו־23 ימים.

סמל המכלול גמרא 2.PNG משתמש זה הוא אחד מבין 4,295 משתמשים רשומים במכלול.
סמל המכלול-כדור לבד2.png משתמש זה נמצא במכלול כמעט כל יום
+1000 משתמש זה ביצע מעל ל־1000 עריכות עד כה.
P Architecture.png משתמש זה מתעניין בארכאולוגיה
P judaism.svg משתמש זה הוא בעל ידע בנושאי יהדות
Aleppo-HighRes2-Neviim8-TwleveMinorProphets (page 1 crop).jpg משתמש זה הוא בעל ידע בתנ"ך
Tree-of-Life Queens-Colour.png משתמש זה הוא בעל ידע בנושאי קבלה
Hebrew Sefer Torah Scroll side view.JPG משתמש זה סבור כי גילויי מדעי הטבע ומדעי הרוח מסייעים להבין את דברי התורה על בוריים


הפסבדונים צב"י נשלף מן השרוול בעת ההרשמה למכלול מבלי להקדיש מחשבה יתירה. צב"י, כמובן, מהווה ראשי תיבות מקובל של הביטוי "צעיר באלפי ישראל" ומחברי ספרים נהגו לחתום בו מתוך ענווה יתירה.

אולם במחשבה שנייה נראה שבפסבדון זה טמון מסר מכלולאי, יושב לו צעיר ומקדיש מזמנו האישי מעט זמן לצורך זיכוי הרבים, ובמעט זמן זה הוא מזכה את אלפי ישראל בידע עדכני, מנופה וכשר. מי היה מאמין שיבוא דור שצעיר קטן יהיה בכוחו לסייע ולזכות את אלפי ישראל כבדורנו, דור המכלול...

ביוגרפיה

תרומותיי למכלול
ערכים שיצרתי


בויקיפדיה לא הייתי מהעורכים הדומיננטיים, ביקוריי האקראיים שם היו רק לצורך קבלת רקע בנושאים שהתעניינתי בהם רק לפי שעה, והופניתי אליהם מגוגל. סברתי שאת המידע האיכותי לא ניתו למצוא דרך השיטוטים באתרי אינטרנט ובודאי שלא באנציקלופדיות השיתופיות מהסוג הזה. משיטוטים במרחבי הרשת הסקתי שאת הידע האיכותי לא ניתן למצוא כי אם במאגרי המידע המוסמכים ובכתבי העת הרשמיים בהם מתפרסם הידע המעודכן על ידי אנשים מוסמכים שחקרו את מושא מחקרם בתחקירי עומק, ומתוך כך לא התייחסתי יתר על המידה למיזמי מידע שיתופיים.

לעומת הידע האנושי שמתעדכן בכל עת, הרי שהידע היהודי והתורני כבר נרשמו והועלו על הכתב על ידי רבותינו גדולי הדורות במשך הדורות, והיה מן הצורך רק לקבצם לפונדק אחד ולהפכם לנגישים בפני כל אחד ואחד, על ידי הפניות מתאימות למסקנות הנמצאים במרחבי ארון הספרים היהודי.

למכלול התוודעתי דרך פורום אוצר החכמה. כשראיתי את האתר חשבתי שיש כאן פוטנציאל אדיר של קיבוץ ואיסוף היקף המסקנות של מכלול הידע התורני והיהודי, ועל ידי כך שוכנעתי להצטרף למיזם ולתרום כפי יכולותי, תוך תקווה שבמשך הזמן ישמש המכלול כמפתח הבסיסי של מכלול הידע התורני, ומכאן יקבל כל דורש את כל ההפניות המתאימות והמסקנות המתאימות בידע התורני והיהודי.

לאחר סיום תקופת ההרצה הנני תורם למיזם על ידי כתיבת ערכים חסרים ועל ידי שדרוג ערכים קיימים, ובעיקר ערכי הקודש. וכולי תקווה שעל ידי כך יהווה המכלול אנציקלופדיה רבת ערך בכל נושא יהודי, וישלים את מטרתו - להיות "האנציקלופדיה היהודית", להגדיל תורה ולהאדירה ולהרבות בכבוד שמים.