משתמש:איש גלילי

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
תיבת כישורי שפה
he משתמש זה דובר עברית כשפת אם.
yi דער באניצער רעדט יידיש אלס מאמע-לשון.
תיבות משתמש
Aleppo-HighRes2-Neviim8-TwleveMinorProphets.pdf משתמש זה הוא בעל ידע בתנ"ך
Accretion Disk Binary System.jpg משתמש זה מאמין שאין סתירה בין תורה למדע
סמל המכלול גמרא 2.PNG נכון לרגע זה יש במכלול 265,332 ערכים
Noia 64 apps karm.svg

משתמש זה נמצא במכלול במשך
שנתיים, 11 חודשים ו־4 ימים.

+4000 משתמש זה ביצע מעל ל־4000 עריכות עד כה.
Wiki-broom.svg משתמש זה מנטר שינויים במכלול, וכך דואג לאמינותו של המידע המופיע בו.


שלום וברכה,

הצטרפתי למכלול בה' באייר תשע"ז, מתוך מטרה להיות חלק מהמפעל הכביר הלז, שיתן ליראי ה' אנציקלופדיה טהורה וקדושה. במשך הזמן רכשתי לאט לאט התנסות בקוד ויקי ובנהלי המכלול, הרבה מאוד בזכות ר' מוסיף והולך שליט"א שניווט אותי בחן ובנועם, ובכלל ברוח כל המכלולאים שנוהגים זה בזה באורך רוח ובשפה ברורה ונעימה, משהו שאי אפשר למצוא בהרבה מקומות אחרים.

המכלול בעיני

חשיפת הציבור היהודי כולו לאינטרנט בימינו, כולל האדוקים והשמרנים ביותר, היא כבר עובדה קיימת, והדיון אם הוא נכון וראוי או לא - הוא ממש תפל וחסר טעם, הדיון הנכון יותר בעיני הוא כיצד נביא לכך שהשימוש באינטרנט יהיה בצורה נכונה וראויה, ממנפת ומועילה, ובודאי לא מזיקה.

וכמו בכל נושא האינטרנט, כן הוא גם בענין ויקיפדיה, לא שייך לעצום עינים ולומר: געוואלד!!! אסור להסתכל בספרי מינות וכפירה רח"ל! עם כל האמת שבדברים אלה, המציאות היא שאחוז גבוה וניכר מהציבור החרדי צריך את ויקיפדיה או רוצה את ויקיפדיה. הכיוון היחיד שצריך לחשוב עליו הוא איך יוצרים מאגר ידע אמין ואיכותי מחד, וטהור מאידך, לבל ירעו השיות הפזורות בשדות זרים.

בעבר הייתי משוכנע שחלום זה הוא חלום כמשמעו, ואין בידינו אפשרות ליצור דבר כדוגמת זה, כל מה שאנו יכולים הוא להכנס לוויקיפדיה ולנסות לטהר שם ככל האפשר. האמת, שלא רבות עשיתי את זה, כי לא הרגשתי בנוח שם מעולם, אבל חשבתי שזה הכיוון היחיד שאולי ימזער במעט את הנזק, אף שאין באמת אפשרות לפתור את הבעיה. עד שנפגשתי עם המיזם המיוחד הזה, הרעיון הגאוני של ר' יוסף שליט"א, וראיתי שאכן "לא בשמים היא", ואפשר לעשות זאת. בהזדמנות הראשונה שהתאפשר לי טכנית להיכנס למכלול (לאחר בקשה מחברת הסינון), פתחתי את שם משתמש זה והתחלתי לעבוד קצת. מעולם לא חשבתי שאתרום כאן רבות מדאי, כי העיסוק בקוד ויקי, והביקורת הקשה על כל דבר קטן שאינו כשורה (מה שהכרתי מוויקיפדיה), היה קשה מאוד בעיני. אך היחסים החברותיים הנפלאים הקיימים באתרא קדישא הדין, והסבלנות הנפלאה של כל החברים, קידמו אותי צעד אחר צעד להרגיש בבית.

פעילותי במכלול כיום

כל הכתוב לעיל, נכתב על ידי לפני כשנתיים, בגלגולי הראשון במכלול.

בתקופה האחרונה (קרוב לשנתיים), מסיבות שונות, נעדרתי מהמכלול. במשך הזמן פרח המכלול וקיבל פנים אחרות, זה לא ממש אותם פנים להם ייחלתי בימי פעילותי כאן, זה אתר עם מטרה שונה, אבל גם למטרה זאת יש מקום נכבד בקיום רצון השי"ת בעולם. משכך ראיתי לנכון לשוב לכאן, כנראה לא באותה תנופת פעילות כבעבר, אבל מה שכן - כולו רווח.

שולחן העבודה שלי