אברהם ישעיה קלפנר

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אברהם ישעיה קלפנר
האדמו''ר בריקוד עם ר' אברהם ישעיה.PNG

האדמו"ר מנדבורנה בריקוד עם ר' אברהם ישעיה בשמחת נישואי בתו
לידה א' באלול ה'תשכ"א
מקום מגורים בני ברק
ידוע בשל משב"ק אדמו"רי נדבורנה
מפלגה פוליטית א-פוליטי
חתימה אברהם ישעיה קלפנר.PNG

אברהם ישעיה קלפנר הוא משב"ק אדמו"רי נדבורנה, שימש כגבאם ומשמשם של האדמו"רים רבי חיים מרדכי מנדבורנה ורבי יעקב ישכר בער מנדבורנה, וכיום גבאו ומשמשו של האדמו"ר רבי אליעזר זאב מנדבורנה.

עומד ומשמש

ביוגרפיה

אברהם ישעיה נולד בא' באלול ה'תשכ"א (13 באוגוסט 1961) בבני ברק, לר' חיים צבי קלפנר, משמשו ונהגו המיתולוגי של האדמו"ר רבי חיים מרדכי מנדבורנה, הוא למד בתלמוד תורה בעלז, ולאחר מכן בישיבה קטנה ובישיבה גדולה 'מאמר מרדכי' נדבורנה, כבנו של ר' חיים צבי, אברהם ישעיה זכה עוד להכיר את האדמו"ר הזקן רבי איתמר מנדבורנה וגם לשמשו, והיה מקורב מאוד לאדמו"ר רבי חיים מרדכי מנדבורנה, ואף היה יושן בביתו, עד לפטירתו בט"ו בטבת ה'תשל"ח.

כמשמש בקודש

כחמש שנים לאחר הכתרתו של האדמו"ר רבי יעקב ישכר בער מנדבורנה נקרא אברהם ישעיה לשמש כ'הויז בחור' בתפקיד זה שימש עד לנישואיו בשנת ה'תשמ"ד. לאחר נישואיו נקרא שוב לשמש בקודש אצל האדמו"ר ה'באר יעקב' והיה משמשו ויד ימינו במשך כ-30 שנה עד לפטירתו בז' באדר ה'תשע"ב,

גם כיום משמש ר' אברהם ישעיה כמשב"ק וכנאמן ביתו ויד ימינו של האדמו"ר רבי אליעזר זאב מנדבורנה.

משפחתו

נשוי לבת ר' יהודה פלזנשטיין מלונדון, ולהם 9 ילדים, הרב קלפנר הוא צאצא לסבא קדישא מרדושיץ, אחיו הוא ר' מאיר קלפנר, מי שהיה מזכירו הרפואי של האדמו"ר ה'באר יעקב' מנדבורנה.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא אישים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.